Irodatakarítás szolgáltatások
- irodaépületek, irodák napi takarítása, nagytakarítása
- intézmények napi- és nagytakarítása
- ablaktisztítás, szőnyegtisztítás, kárpittisztítás
- padlóburkolat alaptisztítás
- ügyeleti takarító biztosítása
Szolgáltatásainkhoz kapcsolódó munkafolyamatok leírását szolgáltatói jegyzék tartalmazza, mely megrendelőinkkel kötött szerződés elválaszthatatlan része.
Takarításunk során az alábbi eljárásokkal dolgozunk:
A takarítás az a tevékenység mely során egy előre meghatározott területen az elbírálandó helyhez nem tartozó és ott esztétikai, közérzeti, egészségügyi, biztonsági vagy környezetvédelmi kockázatot jelentő anyagokat szakszerűen távolítjuk el. A takarítás folyamán különböző technológiákat alkalmazunk. Számunkra az egyik legfontosabb a technológiai fegyelem szigorú betartása. Egy technológián belül eljárásokat alkalmazunk, amelyeket aranylépéseknek is nevezünk. Négy aranylépést különböztetünk meg, melyek szigorú sorrendben kell hogy kövessék egymást.
- Könnyen eltávolítható, a felülethez nem kötődő szennyeződések eltávolítása: seprés, portalanítás, porszívózás.
- Tisztító oldat kijuttatása a tisztítandó felületre előírt koncentrációban, a kívánt hatásidő betartásával.
- A feloldott szennyeződések eltávolítása a tisztító oldattal együtt.
- Véglegesítés – a megvalósított tisztasági állapot konzerválására tett intézkedések: szőnyegszárítás, folttisztítás, fertőtlenítés, stb.
Kézi felülettisztítás és kezelési eljárások
- Ablaktisztítás
- Az ablaküveget és a keretet nyeleskefével portalanítjuk, majd a keret lemosása után vizező moppal felvisszük a tisztító oldatot az üvegfelületre. Ha a szennyeződés megkívánja (festék, malter, légypiszok) pengézővel megtisztítjuk, majd gumilehúzóval szárazoljuk. Éleket, sarkokat szárazra töröljük. Alkalmazott eszközök: vizező nyél, vizező mop, pengéző, gumilehúzó.
- Felületkezelés, ápolás
- Az előző eljárásokkal megtisztított felületen méh, vagy műviasz alapú anyagot egyenletesen szétterítünk.
- Nedves lemosás
- Akkor alkalmazzuk, ha zsíros, vagy karbonátos szennyeződések jelentősek. Alapvetően valamilyen eszközzel a felületre juttatjuk a tisztítószeres oldatot és a megfelelő reakció idő eltelte után eltávolítjuk azt a feloldott szennyeződésekkel együtt.
- Nyirkos portörlés
- Ez az eljárás sokkal hatékonyabb és praktikusabb, könnyen eltávolítjuk a mérsékelten letapadt szennyeződéseket. Két edényt alkalmazunk annak érdekében, hogy a textíliánkat lehetőség szerint mindig friss oldattal impregnáljuk.
- Száraz portörlés
- Felületes tisztaságot érhetünk el, elsősorban mikroszálas kendőt alkalmazunk.
Kézi padlótisztítási és kezelési eljárások
- Alapozó réteg felvitele
- Alaptisztítás után több rétegben alkalmazzuk a védőbevonat előtt a pólusok és apróbb sérülések eltömítésére.
- Impregnált kendővel történő mopolás
- Ugyanaz valósul meg mint felülettisztítás esetén. Alkalmazott eszközök: mopok, moptartók nyéllel.
- Nedves felmosás
- Csak vízzáró kemény, vagy rugalmas burkolaton használjuk nehezen eltávolítható szennyeződéseknél. Egy vödörbe készítjük a tisztítószeres oldatot a megfelelő koncentrációban. Ezt az oldatot tengerész moppal kijuttatjuk a tisztítandó felületre, majd kellő hatásidő után összeszedjük azt. Alkalmazott eszközök: kerekes vödör, mop-prés, tengerészmop, moptartó nyéllel.
- Nyirkos feltörlés
- Klasszikus kétvödrös rendszerrel végezzük, lapos moppal. A piros vödör az öblítő vödör, mely felett helyezkedik el a prés, a kék vödör a fő vödör, amelyben a tisztítószeres oldat van. Az eljárás lényege: a nyirkosra csavart moppal „S-hátra” technikával eltávolítjuk a mérsékelten letapadt szennyeződéseket. A piros vödörbe való öblítés és préselés után a mopot friss tisztítószeres vízbe (kék vödör) mártjuk, majd újra nyirkosra csavarjuk. Alkalmazott eszközök: piros, kék vödör, mop-prés, mop, moptartó nyéllel.
- Seprés, mopolás
- Valójában ugyanaz mint a száraz portörlés, csak a padlón valósítjuk meg. A mopot a partvis helyett alkalmazzuk, mert így sokkal kevesebb por kerül a levegőbe. Alkalmazott eszközök: partvis, lapát, szárazoló mop, moptartó nyéllel.
- Védőbevonat felvitele
- A megfelelő alapozó rétegre több rétegben alkalmazzuk a felület fizikai igénybevétel elleni védelmére és az optikai hatás (fényes, matt felület) miatt.
Gépi felülettisztítási és kezelési eljárások
- Gőztisztítás
- Alacsony nyomású gőzfejlesztőkkel végezzük. Nehezen hozzáférhető helyeken és ott alkalmazzuk, ahol nemcsak jó tisztító hatást kell elérni, hanem fontos a mikrobiológiai tisztaság is (uszodák, szaunák, élelmiszeripar).
- Kárpittisztítás
- Különböző bútorokon alkalmazzuk a bútorszövet tisztítására.
- Nagynyomású tisztítás
- A felület minősége és a rajta lévő szennyeződés milyensége és mennyisége függvényében alkalmazunk hideg vizes, meleg vizes és gőztisztítást.
Gépi padlótisztítási és kezelési eljárások
- Egytárcsás súrolóval végzett tisztítás
- Alkalmazzuk napi és nagytakarításoknál, szőnyegtisztításnál, alaptisztításnál.
- Porszívózás
- A könnyen eltávolítható szennyeződések eltávolítására a legmegbízhatóbb és leghatékonyabb eljárás a porszívózás, amennyiben megfelelő szűrést alkalmazunk. Burkolattól függően más-más gépet használunk. Szőnyeghez hengerkefés porszívót, kemény, vagy rugalmas burkolathoz általános porszívót.
- Súroló automatás tisztítás
- Alkalmazzuk napi- és nagytakarításoknál.
Gépi seprés
- Fertőtlenítés
- A fertőtlenítés alatt valamennyi betegséget okozó csíra elpusztítását, illetve inaktívizálását értjük, hogy ezt követően a fertőtlenítő tárgyból ne indulhasson ki fertőzés veszély. Fertőtlenítést akkor alkalmazunk amikor fontos, hogy a megtisztítandó felület mikrobiológiai szempontból is tiszta legyen. A csupán tisztítószerekkel végzett takarítással mikrobiológiai tisztaság nem érhető el. Különböző fertőtlenítő szerek alkalmazásával érjük el, hogy a felület gomba, csíra, baktérium, vírus és spóra mentes legyen. A fertőtlenítést minden esetben egy alapos takarítással kezdjük és csak ezután fertőtlenítünk. A fertőtlenítő takarítással fertőtleníthetők: A helyiségek padlóburkolatai, falak burkolatai, nyílászáró szerkezetek (ajtók, ablakok), épületi felszerelések (fűtőtestek, stb.), berendezési tárgyak (mosdó, WC, pissoárok, fürdőkádak, stb.) bútorok.